Makaleler » Almanya Fuarları » Hannover Messe 2023

Hannover Messe 2023

Hannover Messe 2023

Hannover Messe, dünyanın en büyük teknoloji fuarıdır ve her yıl Nisan ayında Almanya'da Hannover şehrinde düzenlenir. Hannover Messe, endüstriyel teknoloji alanında dünyanın en önemli ticaret fuarlarından biridir ve Türkiye de 300 den fazla şirketlerin en son yeniliklerini sergilemeleri için ideal bir platformdur. Genellikle dünyanın her yerinden yaklaşık 6.500 katılımcı ve 200.000'den fazla ziyaretçiyi bir araya getirir. Fuar, teknolojik yeniliklerin sergilendiği bir yerdir ve genellikle endüstriyel otomasyon, enerji, mobilite ve logistik gibi alanlarda ürünler ve hizmetler sunan şirketler tarafından ziyaret edilir. Fuarın konuları arasında üretim, dağıtım, işlem ve hizmetlerin otomatikleştirilmesi, enerji üretimi ve dağıtımı, hafif sanayi, taşımacılık ve lojistik gibi konular yer alır.Ayrıca, fuar ziyaretçilere yenilikçi çözümler sunan bir platform olmasının yanı sıra, endüstriyel sektörler arasında işbirliği olanakları da sağlar.

 

Kısaca şehirden bahsedecek olursak, Hannover, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Şehir, Almanya'nın en büyük şehirlerinden biridir ve nüfusu yaklaşık 540 bin kişidir. Hannover, aynı zamanda Almanya'nın en önemli ticaret, turizm ve kültür merkezlerinden biridir. Şehirde birçok ünlü müze ve tarihi yapı bulunmaktadır, bunlar arasında Heinrich-Heine-Müze ve Leine Schloss gibi yerler sayılabilir. Hannover aynı zamanda dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Hannover Messe'nin yapıldığı şehirdir.

 

Fuar, ürün grupları açısından da çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. Fuara katılım sağlayan ana ürün grupları arasında; Yüzey Kimyasalları ve Çözümleri, Endüstriyel Boya ve Kaplama Teknolojileri, Akıllı Şebeke Yönetim Sistemleri, Güç Üretim, İletim, Dağıtım ve Depolama Teknolojileri, Robotik Kaynak Otomasyonu, Kaynak Sarf Malzemeleri, Endüstriyel Gazlar, Akıllı Üretim Teknolojileri, Robot Teknolojileri, Hareketli Sürücü Sistemleri, Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Depolama ve Yükleme Teknolojileri, Akıllı Makine Sistemleri, Üretim Teknolojileri

 

Proses ve Enerji Otomasyon Sistemleri, Robotik ve Endüstriyel Bilişim, Donanım ve Hizmetler, Üretim Teknolojileri ve Hizmetleri, Yağlama Sistemleri, Makine ve Hidrolik Yağları & Parçaları, Akışkan Gücü Sistemleri ve Aktarımı, Pnömatik, Hidrolik Sistemler, Dişli Motorlar, Tekerlekler ve Dişli Sistemleri, Doğrusal Teknoloji, Sızdırmazlık Teknolojisi, Tahrik Tek. için Yağlama Sistemleri, Rulman, Endüstriyel Sensör ve Görüntü İşleme, Sürüş Sistemleri, Test ve Ölçü Sistemleri, Yazılım Çözümleri, Akıllı Üretim Sistemleri

 

Yenilenebilir Enerjilerden Güç Üretimi, Konvansiyonel Enerjilerden Güç Üretimi, Enerji Depolama Teknolojileri, Kablolar ve Kablo Teknolojisi, İzolatörler, Transformatörler ve Transformatör Aksesuarları, Kabinler, Kablo Yönlendirme, Alt Dağıtım, Baralar, Anahtarlar ve Şalterler, Kondansatörler ve Filtreler, Güç Kaynakları ve UPS, Dalgalanma ve Yıldırımdan Korunma, Bina Teknolojisi ve Bina Otomasyonu, Test, Ölçme ve Kontrol Teknolojisi, Gelişmiş Enerji Verimliliği için Çözümler, Enerji Veri Yönetimi, Çevre Teknolojisi, Geri Dönüşüm, Sürdürülebilir Üretim, Endüstriyel Aydınlatma Teknolojileri ve Ekipmanları, Jeneratörler

 

Sac Levha, Metal Levha, Yarı İşlenmiş, İşlenmiş Ürünler, Şekillendirme Teknolojileri, İşleme Teknolojileri, Bağlama/Ekleme Teknolojileri, Makina Ekipmanları ve Komponentleri, Tel boru ve Profil, Taşıma-depolama Sistemleri, Süreç Denetimi/Süreçte Kalite Kontrol, Donanım-yazılım, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri, El Aletleri, Katmanlı İmalat, Freze Makineleri, Torna Tezgahları ve Esnek İmalat, Sac Kalıp, Plastik Kalıp ve Baskı, Kişisel Koruyucu Donanımlar, Kompresor, Basınçlı Hava ve Vakum Sistemleri, Basınçlı Hava Filtreleri ve Kurutucular, yer alıyor.

Fuarın önemli bir bölümü de çeşitli konferanslar ve panel konuşmalarıdır, bu sayede katılımcılar yeni teknolojik gelişmeler hakkında bilgi edinebilir ve ileriye dönük işbirlikleri için bağlantılar kurabilirler. Bu yıl, Hannover Messe'nin teması "Industrial Transformation – Making the Difference" (Endüstriyel Dönüşüm - Fark Yaratmak) olacaktır ve fuar, endüstri 4.0'ın yaratacağı olanaklar ve zorlukların nasıl yönetilebileceği konusunda bilgi ve fikirler sunmayı amaçlamaktadır.

Hannover Messe, Türkiye'nin de katıldığı bir fuardır. Türk ticaret odalarının katılımı ile Türkiye, fuar alanında en iyi şekilde temsil edilir. Türk firmaları, fuar sırasında kendilerini dünya pazarlarına tanıtmak için fırsat bulurlar. Fuar sırasında gerçekleşen etkinlikler, paneller ve seminerler, Türk firmaları için büyük fırsatlar sunar.

 

Hannover Messe, her yıl milyonlarca ziyaretçi tarafından ziyaret edilir ve dünya çapında ünlü bir fuardır. Bu yıl da katılımın yüksek olması beklenmektedir. Eğer teknolojik yenilikler ve endüstriyel otomasyon gibi konular ilginizi çekiyorsa, Bu yıl 17-21 nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Hannover Messe'yi mutlaka ziyaret etmelisiniz!

 

Tarih: 17/04-21/04 2023

           22/04-26/04 2024

            Interval:annually

            Founded in:1947

Organizatör: Deutsche Messe AG

                        Messegelande

                        30521 Hanover

                        Germany

                        Fon: +49 511 89-0

                        Fax: +49 511 89-32626

                        info@messe.de

                        http://www.messe.de

 

 

 

Project team:

Fon: +49 511 89-34466

                        Fax: +49 511 89-31147

hannovermesse@messe.de

http://www.hannovermesse.de/

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5